השופטים רוצים הקלה בעונש

איש העסקים וסמנכ"ל רשות המיסים לשעבר שוקי ויטה, ייצג את שופטי הכדורגל והכדורסל מול מס הכנה. "המטרה שלנו היא למצוא נוסחה הולמת שתשרת את כל הצדדים ואין לי ספק שמדובר במשימה אפשרית", אמר ויטה

מרבית משופטי הכדורגל והכדורסל הבינ"ל שהוטל עליהם כופר בגין העלמות מיסים משיפוט בחו"ל, שכרו את שירותיו של איש העסקים וסמנכ"ל רשות המיסים לשעבר שוקי ויטה שייצג אותם מול מס הכנסה. 

ל-nrg מעריב נודע כי לפחות חמישה מהשופטים הבינ"ל הפעילים בכדורגל והכדורסל, חלקם כאלו שהוטל עליהם כופר וחלקם כאלו שהפכו לבינ"ל רק לאחר הפרשה, שכרו את שירותיו של ויטה במטרה שיגיע להסדר מול מס הכנסה בדבר גובה המס שנדרשים השופטים לשלם בגין הכנסותיהם משיפוט בינ"ל, בתקווה שהקשרים והנסיון הרבים שרכש במהלך עבודתו במס הכנסה יאפשרו לו להגיע להסדר מול הרשות. 

ויטה אישר את הדברים ואמר ל-nrg מעריב: "המטרה שלנו היא למצוא נוסחה הולמת ומשקפת מול מס הכנסה שתשרת את כל הצדדים, ואין לי ספק שמדובר במשימה אפשרית". 

בין שופטי הכופר שהגיעו להסדר טיעון נמצאים מאיר לוי, חיים יעקב, אסף קינן,

ראובן וירובניק, דוד דגן ומשה ביטון. השופטים הבינ"ל כיום בכדורגל שחלקם כאמור ישתמש בשירותיו של ויטה הם אלון יפת, אלי חכמון, לירן ליאני, מנשה משיח, איתן שמואלביץ' ואוראל גרינפלד.